Strona główna/Media o nas

Media o nas

Active Place to sieć klinik fizjoterapeutycznych wykorzystująca zdobycze technologii i sięgająca po innowację w terapii. Dorota Matczak, która stoi na czele Active Place i Active Place Sense, to także pomysłodawczyni i założycielka PhiLabs – medtechu tworzącego rozwiązania dla fizjoterapii. Ciągły rozwój obydwu firm sprawia, że trafiamy na łamy mediów. Oto wybrane artykuły.

Zapraszamy do lektury!

Data publikacji: 12/09/2023

Startupy impactowe – PR, moda czy szansa na zmianę? [podcast]


Startupy impactowe to innowacyjna forma przedsiębiorczości skierowanej na rozwiązywanie istotnych wyzwań społecznych, podejmowana przez osoby działające z pasją w imię dobra wspólnego, które potrafią doprowadzić do wzrostu wartości organizacji, jakości życia ludzi i środowiska w ramach sfery swojego oddziaływania.


Dowiedz się więcej

Data publikacji: 22/08/2023

Ile waży plecak polskiego 7-latka? Zdecydowanie za dużo!


Waga plecaka ucznia klasy I-III szkoły podstawowej nie powinna przekraczać 10 proc. masy jego ciała, a w przypadku starszych dzieci – 1 proc. Tymczasem prawie 80 proc. ośmiolatków dźwiga do szkoły za ciężki plecak. Jakie to może mieć konsekwencje dla ich zdrowia? Badania Active Place i Akademii Postawy.


Dowiedz się więcej

Data publikacji: 21/06/2023

W co zainwestować 50, 100 i 500 tys. zł? „Mocno wierzę w zasadę koncentracji siły”


W co zainwestować 50, 100 i 500 tysięcy złotych? Swoimi pomysłami na zainwestowanie tych kwot podzielili się z nami: Marcin Pilarski, dyrektor zarządzający PAYBACK Polska, Dorota Matczak, CEO, PhiLabs oraz Tomasz Jabłoński, co-founder i członek zarządu Tutlo.


Dowiedz się więcej

Data publikacji: 13/06/2023

Zbyt ciężkie tornistry przyczyną wad postawy


Gdy prawie 80 proc. ośmiolatków dźwiga do szkoły za ciężki plecak, to nie jest dobry prognostyk dla młodych pleców. A co dopiero siedmiolatek dźwigający plecak ważący 11 kg?! Badania Active Place i Akademii Postawy. Dowiedz się więcej


Dowiedz się więcej

Data publikacji: 30/05/2023

Polski start-up chce odmienić rehabilitację. Zestaw ćwiczeń stworzy AI


Rehabilitacja dzieci dzięki sztucznej inteligencji? Tak może wyglądać nowoczesna forma fizjoterapii. Zamiast mozolnych ćwiczeń dzieci mają wrażenie, że uczestniczą w nietypowej zabawie czy grze.


Dowiedz się więcej

Data publikacji: 27/05/2023

W rehabilitacji dzieci pomogą teraz polskie algorytmy


Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje kolejne dziedziny naszego życia. Teraz, dzięki PhiLabs, technologia AI wprowadzi fizjoterapię w XXI wiek.


Dowiedz się więcej

Data publikacji: 17/05/2023

Rehabilitacja dzięki sztucznej inteligencji? Tak wygląda fizjoterapia w XXI wieku.


Niekorygowane wady postawy, nabyte w wieku szkolnym, mogą mieć poważne konsekwencje w późniejszym czasie. Dlatego tak istotna jest odpowiednia rehabilitacja. PhiLabs S.A. stworzyło urządzenie PHIBOX, które wykorzystując sztuczną inteligencję, daje możliwość codziennej rehabilitacji.


Dowiedz się więcej

Data publikacji: 05/02/2023

Wspieramy start-upy i wdrażamy ich technologie medyczne


Start-upem, który jeszcze nie wyszedł poza Polskę, ale ma szansę zaistnieć na świecie, jest PhiLabs. Jego flagowym produktem jest Phibox – urządzenie do fizjoterapii dziecięcej wykorzystujące sztuczną inteligencję.


Dowiedz się więcej

Data publikacji: 26/01/2023

Akcja: akceleracja, czyli wsparcie dla początkujących w biznesie I #FunduszeEuropejskiedlaMazowsza


Jako Polacy mamy potencjał i aspiracje, by stać się Europejską Dolina Krzemową, jednak nasz ekosystem startupów jest oceniany w raportach, m.in. Startup Genome 2022 dopiero w drugiej 50-tce ekosystemów wschodzących. Jak to zmienić? Podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza dyskutowaliśmy na temat działania programów akceleracyjnych, a także roli Samorządu i sektora publicznego w tworzeniu lokalnego ekosystemu wspierania przedsiębiorczości.


Dowiedz się więcej

Data publikacji: 10/01/2023

PhiLabs chce zachęcić dzieci z wadami postawy do fizjoterapii. W jaki sposób? Odpowiada CEO startupu


Dzieci teoretycznie wiedzą, dlaczego powinny wykonywać ciągle takie same ćwiczenie, zawsze w taki sam sposób. Mimo to, gdy nie czują żadnego bólu, a terapia przestała im sprawiać przyjemność, przestają się starać.


Dowiedz się więcej

Data publikacji: 07/11/2022

Fizjoterapia XXI wieku – gry korygujące postawę dzieci


Poznaj laureata konkursu „Startuj z Mazowsza” dla innowacyjnych startupów – PhiLabs. Rozmowę prowadzi Karol Paciorek. PhiLabs S.A. to laureat nagrody w kategorii Social Impact, za Phibox, czyli innowacyjne rozwiązania do fizjoterapii dziecięcej.


Dowiedz się więcej

Data publikacji: 06/11/2022

Dorota Matczak, PhiLabs – Technologiczne wsparcie w fizjoterapii [podcast]


Biznes przez Sito, czyli z Dorotą Matczak o technologii i sztucznej inteligencji w fizjoterapii rozmawia Kuba Sito.


Dowiedz się więcej

Data publikacji: 03/11/2022

Czy mazowieckie startupy odmienią gospodarkę regionu?


19 października 2022 odbyła się konferencja finałowa IV edycji konkursu "Startuj z Mazowsza", podczas której poznaliśmy laureatów, którzy otrzymali nagrody o łącznej wartości 90.000 złotych. Nagrodę w kategorii Social Impact zdobył medtech PhiLabs S. A. za Phibox – innowacyjne urządzenie z oprogramowaniem do domowej fizjoterapii dzieci.


Dowiedz się więcej

Data publikacji: 12/10/2022

Quo vadis, digitalization in rehabilitation and physiotherapy?


Usability, autonomy, modernity – that's what digital components should add to rehabilitation and physiotherapy. This benefits both patients and professionals according to manufacturers of new technologies and software. Conversations with experts about the current situation and the future reveal how the industry is dynamic and ever evolving.


Dowiedz się więcej

Data publikacji: 12/10/2022

Getting fit is child’s play: Gamification in rehabilitation and physiotherapy


More and more people love to play games – and do so on a regular basis by using a video game console or their cell phones. An opinion poll by the GfK research institute from last year shows that games cast a big spell on all age groups. It’s no surprise that a growing number of rehabilitation and physiotherapy concepts include game design elements to pursue recovery goals.


Dowiedz się więcej

Data publikacji: 28/09/2022

Phibox czyli ruch wspierany technologią [podcast]


Z Dorotą Matczak o ruchu wspomaganym technologią, AI w fizjoterapii i urządzeniu Phibox rozmawia dr Tomasz Chomiuk.


Dowiedz się więcej