Strona główna/Aktualności/Warsztaty umiejętności wychowawczych – szkoła dla rodziców

Warsztaty umiejętności wychowawczych – szkoła dla rodziców

07 cze 2022
Warsztaty umiejętności wychowawczych – szkoła dla rodziców

Nieważne, czy rodzic uważa, że doświadcza trudności wychowawczych, czy chce się doskonalić w swojej roli. Warsztaty umiejętności wychowawczych kierowane są do każdego świadomego opiekuna. Pełen cykl szkoleń dla rodziców gwarantuje kompleksową poprawę wszystkich umiejętności, jakie powinien mieć dobry rodzic. Uczestnicząc w nich, zyskuje wiedzę teoretyczną i praktyczną. Pozwala to na pewniejsze stawianie kroków na dalszej drodze wychowawczej.

Dla kogo są warsztaty umiejętności wychowawczych?

Cykl warsztatów umiejętności wychowawczych kierujemy przede wszystkim do opiekunów głodnych wiedzy. Szkoła dla rodziców uzbraja ich w niezbędne informacje. Co jednak ważniejsze, pokazuje też praktyczne zastosowanie nowych kompetencji. To połączenie pomaga sprostać wyzwaniom stojącym na drodze każdego rodzica. Dzięki warsztatom stają się oni bardziej pewni swoich zdolności i kierunku, w którym należy podążać. Warsztaty umiejętności wychowawczych pomagają przede wszystkim tym z nas, którzy cenią sobie dobrą komunikację. Pozwalają ukierunkować wysiłek włożony w proces wychowania dziecka z poszanowaniem jego autonomii.

Program warsztatów umiejętności wychowawczych

Warsztaty trwają 8-10 dni, a w każdym mieszczą się 2-3 godziny spotkań. Podczas zajęć rodzice udoskonalają swoją umiejętność dialogu – nie tylko z dzieckiem. Zyskują praktyczne umiejętności wychowawcze i uczą się rozwiązywania problemów. Dzieci obcujące z rodzicami po warsztatach stają się bardziej skore do współpracy. Wzmacnia się też ich poczucie własnej wartości. Wśród tematów poruszanych na zajęciach znajdują się:

  • granice i zasady,
  • uczucia,
  • zachęcanie do współpracy,
  • kary i konsekwencje,
  • rozwiązywanie problemów i konfliktów,
  • zachęcanie dziecka do samodzielności,
  • uwalnianie dziecka od etykiet,
  • pomocna pochwała i zachęta.

Cena całego cyklu warsztatów w ramach szkoły dla rodziców (ok. 25 godzin) to 900 zł.

Cykl warsztatów rozpoczyna się we wrześniu.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Beck-Marzec.

Warsztaty odbędą się w Klinice Active Place Wola: