Strona główna/Zespół/Robert Sobieszczuk
Robert Sobieszczuk

Robert Sobieszczuk

Fizjoterapeuta

Od 2008 roku zajmuje się rehabilitacją i opieką paliatywną w Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Jest fizjoterapeutą z zawodu i z zamiłowania. Posiada wspaniałe i profesjonalne podejście do niemowląt i dzieci. Stale poszerza swoją wiedzę przez uczestnictwo w specjalistycznych kursach, co umożliwia mu dobór najskuteczniejszych metod i osiągnięć terapeutycznych. Rodzice zgłaszający problem ze swoim dzieckiem otrzymają natychmiastową pomoc i fachową poradę. Posiada również doświadczenie zawodowe w pracy z osobami dorosłymi – głównie ze schorzeniami takimi jak: udary, SM i dystrofie mięśniowe.

Na co dzień wykorzystuje w swojej pracy zawodowej metodę NDT Bobath, DNS to Kolar, fizykoterapię oddechową przy użyciu Cough Asist, Kinesiology Taping, a także wykonuje badania spirometryczne. Jest Instruktorem Polskiej Szkoły Masażu Shantala oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii (Oddział Mazowiecki).

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki (Wydział Fizjoterapii) oraz Studium Medycznego w Sokołowie Podlaskim (kierunek fizjoterapia).

  • Kurs „Neurorozwojowa diagnostyka i rehabilitacja niemowląt i dzieci starszych”,
  • Kurs instruktorski Polskiej Szkoły Masażu Shantala,
  • Kurs „Kinesiology Taping”,
  • Kurs „Dynamic Neuromuscular Stabilization to Kolar”,
  • Kurs „Diagnostyka i terapia niemowląt i dzieci starszych” część II.

W ramach kursu CMKP „Opieka paliatywna w pediatrii” prowadził wykład o tematyce „Niewydolność oddechowa na przykladzie przypadku: encefalopatia z odkładaniem żelaza w mózgu” oraz warsztaty praktyczne z Fizykoterapii oddechowej z użyciem asystora kaszlu.

Fizjoterapeuta Robert Sobieszczuk przyjmuje w Klinice Active Place Białołęka:

Zakres oferowanych metod fizjoterapii znajduje się w zakładce „Cennik”.