Strona główna/Zespół/Alina Zyber-Sochacka
Alina Zyber-Sochacka

Alina Zyber-Sochacka

Psychoterapeuta i psycholog

Psychoterapeutka specjalizująca się w pracy z osobami dorosłymi. Ukończyła całościowe czteroletnie szkolenie z zakresu psychoterapii na Uniwersytecie Jagielońskim – Collegium Medicum,a także specjalizację w dziedzinie pracy z osobami uzależnionymi zakończoną certyfikatem specjalisty uzależnień nadanym przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Od zakończenia studiów magisterskich z psychologii w 2006 r. rozwija warsztat i zdobywa doświadczenie zawodowe, pracując w instytucjach ochrony zdrowia, takich jak SZPZLO Warszawa-Ochota, SPZZLO Warszawa-Żoliborz (poradnia i oddział dzienny), oraz współpracując z Centrum Medycznym Damiana, Mind Health. Odbyła staże i praktyki w szpitalach, m.in. w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia, prowadziła warsztaty i wykłady z zakresu wiedzy i umiejętności psychologicznych. Współpracowała z fundacjami i stowarzyszeniami. Swoimi działaniami wspiera Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, Niebieską Linę czy Centrum Edukacji Obywatelskiej. Regularnie uczestniczy w szkoleniach i wykładach oraz konferencjach branżowych.

„Jeżeli przeżywasz właśnie kryzys, chciałabym Cię zapewnić, że zawsze jest nadzieja i że możesz to przezwyciężyć. Nie wahaj się o tym rozmawiać. W pracy zależy mi na stworzeniu bezpiecznej przestrzeni terapeutycznej, w której będziemy mogli wspólnie zrozumieć źródło problemów i wypracować skuteczne sposoby radzenia sobie z nimi.”

Jako psychoterapeutka spotyka się z osobami, które chcą rozwiązać swoje problemy, związane m.in. z bieżącą sytuacją życiową, relacją z drugim człowiekiem, nastrojem, które mogą wiązać się z niepokojącymi zachowaniami (przymusowe czynności, utrata kontroli nad zachowaniem), trudnymi do zniesienia myślami o sobie czy o innych, uzależnieniem, niezrozumiałymi reakcjami ciała, bezsennością, nadmiernym apetyt bądź jego brakiem, bólami, których nie wyjaśniają badania medyczne, trudnymi decyzjami, chorobami (własnymi lub bliskich), rozstaniami, lękami i trudnym do zniesienia stresem, a także brakiem sił. Każdy proces terapeutyczny postrzega jako wyjątkowy i korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia, pomaga realizować umówione w terapii cele. Pracuje w oparciu o kodeks etyczny PTP, a swoją pracę poddaje superwizji.

Członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii.

Psychoterapeuta Alina Zyber-Sochacka przyjmuje w Centrum Psychoterapii Active Place Sense:

Zakres udzielanej pomocy psychologicznej znajduje się w zakładce „Cennik”.