Strona główna/Zespół/Katarzyna Maszczak

Wiedzę pedagogiczną i terapeutyczną zdobyła na Akademii Pedagogiki Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz w Centrum Integracji Sensorycznej przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie.
Praktyki zawodowe odbywa w takich ośrodkach jak Fundacja Kokonowo przy ul. Św. Bonifacego w Warszawie , Centrum Integracji Sensorycznej ul. Jagiellońska w Warszawie, oraz w specjalistycznym ośrodku dla dzieci i młodzieży słabosłyszących, mieszczącym się przy ul Zakroczymskiej w Warszawie.

Obszar jej zainteresowań to szeroko pojęta tematyka rozwoju dziecka ( sensoryka, masaże, aromaterapia, terapia dźwiękiem, kolorem).

Za podstawowy czynnik udanej terapii uważa umiejętność stworzenia relacji z dzieckiem, opartej na poczuciu bezpieczeństwa i bezwarunkowej akceptacji. Jest zdania ze to jedyna droga do odkrycia pełnego potencjału dziecka.

Jej doświadczenie życiowe – konieczność pracy terapeutycznej z własnym dzieckiem to, jak mówi, jeden z jej największych atutów w pracy, która dziś wykonuje.
To właśnie dzięki temu doświadczeniu, zna dokładnie potrzeby i emocje rodzica szukającego wsparcia. Jej życiową misją jest wspomaganie dziecka i jego rodziny podczas procesu terapeutycznego.