Fizjoterapia sportowa

Forma rehabilitacji obejmująca „Sportową terapię manualną” oraz „Ćwiczenia specjalistyczne”

Fizjoterapia sportowa
w Active Place SPORT

Obejmuje Sportową terapię manualną oraz
Ćwiczenia specjalistyczne, w proporcji
około 1:1 (odpowiednio 30 min + 25 min) pozwalające wynieść
i przedłużyć efekt
sportowej terapii do maximum oraz jeszcze bardziej przyśpieszyć powrót do pełni zdrowia.

REZERWACJA WIZYTY

Zadzwoń lub napisz do nas.

Sportowa terapia manualna

To zintegrowane podejście funkcjonalne do leczenia urazów sportowych, bólu, sztywności oraz przeciążeń wynikających z aktywności rekreacyjnej czy sportowej za pomocą różnego rodzaju technik manualnych i nie tylko, takich jak: mobilizacje, techniki powięziowe, HVLA, MET, rozluźnianie pozycyjne i inne w podejściu osteopatycznym.
Sportowa terapia manualna to perfekcyjne rozwiązanie dla wszystkich trenujących wcześniej rekreacyjnie lub zawodowo jakiś sport, od dzieci po dorosłych.

Ćwiczenia specjalistyczne

Polegają na przygotowaniu pacjenta do ruchu nie tylko w codziennych czynnościach, ale również
w warunkach jego dyscypliny sportowej. Każdy pacjent pod nadzorem Fizjoterapeuty sportowego
oraz Trenera przygotowania motorycznego wykonuje odpowiedni, precyzyjnie dobrany indywidualny zestaw ćwiczeń, który niezmiernie istotnie wpływa na zwiększenie efektu terapii.

 

Warto wiedzieć

  • Jeśli posiadasz dokumentację medyczną, to przynieś ją na pierwszą wizytę
  • Przed pierwszą wizytą nie musisz wykonywać jakichkolwiek badań
  • Pierwsza wizyta ma głównie charakter konsultacyjny, ale również terapeutyczny
  • Weź ze sobą wygodne przebranie

Jesteśmy ośrodkiem interdyscyplinarnym i to jest naszym wyróżnikiem!

Fizjoterapia sportowa

Fizjoterapia sportowa jest obszernym i wielokoncepcyjnym modelem pracy ze sportowcami na każdym poziomie zaawansowania oraz z osobami uprawiającymi sport i aktywność fizyczną z poziomu amatora. Całościowe działanie jest ukierunkowane na wspomaganie treningu, przygotowanie
i optymalizację formy sportowej oraz na regenerację powysiłkową i przywrócenie sprawności po przebytych kontuzjach. Podstawowym elementem prowadzenia rehabilitacji sportowej jest znajomość specyfiki konkretnej dyscypliny sportowej, a także wiedzaz zakresu anatomii, biomechanikii patofizjologii.

W obecnym świecie sport wyczynowy jest całkowicie zależny od współpracy z fizjoterapeutą.
Tam gdzie kończą się możliwości organizmu człowieka pojawia się fizjoterapia. Podobny trend coraz śmielej rozwija się w sporcie amatorskim. Treningi indywidualne i grupowe pod okiem specjalisty,
to powoli już norma. Powrótdo pełnej sprawnościpo przebytej kontuzji zawsze powinien być wsparty działaniami fizjoterapeuty sportowego.

Fundamentem budującym każdego sportowca jest Przygotowanie Motoryczne.
Jako system treningowy, którego głównym zadaniem jest optymalizacja ruchu i rozwój ogólnych cech sprawności sportowca, stanowi o sile, zwinności, szybkości i wytrzymałości osoby trenującej. Wytrenowanie cech motorycznych sportowca wpływa znacząco nie tylko na uzyskane przez niego wyniki, ale odgrywa również istotną rolę w procesie prewencji przed kontuzjami.

W pracy przy likwidacji zaburzeń funkcjonalnych oraz zaburzeń postawy ciała
u sportowców główną rolę odgrywa Trening Medyczny. Stanowi on ważny element układanki prowadzącej do sytuacji, w której trening będzie można określić mianem tzw. zdrowej aktywności fizycznej.
A wszystko to dzięki poprawie propriocepcji, wyrównaniu wad postawy, zwiększeniu kontroli motorycznej oraz przygotowaniu
do wprowadzenia bardziej zaawansowanych i cięższych form treningowych.

Trening Funkcjonalny dzięki swej specyfice pozwala w sposób indywidualny i ściśle określony reedukować właściwe dla danego przypadku wzorce ruchowe oraz przywrócić prawidłową koordynację nerwowo-mięśniową. Jedną z głównych koncepcji wspierającą dobór jakościowy i ilościowy w treningu funkcjonalnym, jest Functional Movement System i najbardziej cenione
na świecie badanie funkcjonalne Functional Movement Screen – FMS.