Noworodki i Niemowlęta

Zadbajmy wspólnie o zdrowie Twojego maluszka
od pierwszych dni jego życia, aby zapewnić mu prawidłowy rozwój, który będzie kluczowy dla jego zdrowia

Terapia noworodków i niemowląt

Przyjście na świat dziecka jest bardzo ważnym wydarzeniem dla całej rodziny. Z jednej strony jest to ogromne szczęście, z drugiej wielka odpowiedzialność. Warto zadbać o zdrowie maluszka od pierwszych miesięcy jego życia oraz zapewnić mu prawidłowy rozwój, który będzie kluczowy dla jego zdrowia. Warto też aktywnie przeciwdziałać i zapobiegać występowaniu jakichkolwiek wad rozwojowych, gdyż
na tym etapie stosunkowo łatwo się je koryguje.

REZERWACJA WIZYTY

Zadzwoń lub napisz do nas.

Terapia dla noworodków i niemowląt:
Terapia indywidualna

Zapraszamy na indywidualne zajęcia diagnostyczno-szkoleniowe. W trakcie godzinnego spotkania nie tylko zbadamy maluszka, ale także nauczymy Cię właściwych zachowań (pielęgnacji, noszenia i pozycjonowania) oraz wskażemy, na co zwracać uwagę w procesie kształtowania właściwej postawy ciała. Pokażemy również zabawy stymulujące rozwój psychoruchowy. W przypadku zaistnienia takiej konieczność, przeprowadzimy odpowiednio dobraną do potrzeb terapię.

W trakcie leczenia używamy następujących metod i koncepcji terapeutycznych:

  • NDT Bobath,
  • Vojta,
  • DNS Kolar.
Indywidualny kurs masażu Shantala

Regularne wykonywanie masażu pozwala zaspokoić potrzebę kontaktu i dotyku dziecka. Umacnia również emocjonalną więź między Tobą i dzieckiem oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa Twojego dziecka. Dzięki masażowi uspokoisz i wyciszysz dziecko, pomożesz też w uregulowaniu jego snu. Masaż poprawi też  naturalną odporność dziecka pobudzając układ limfatyczny i korzystnie wpłynie na układ krążenia, a także pomoże Twojemu dziecku podczas ewentualnych kolek.

Kinesiotaping

Stosowany jest jako osobna metoda terapeutyczna albo stanowi uzupełnienie innych metod fizjoterapeutycznych. Wspomaga konkretne struktury ciała pacjenta przywracając je do normalnego funkcjonowania za pomocą specjalnych plastrów, które aplikuje się bezpośrednio na skórę techniką zależną od postawionego celu terapii. Kinesiotaping ma na celu poprawić funkcjonalność organizmu, a także wspomóc leczenie przeciwbólowe.