Dorośli

Kompleksowa oferta rehabilitacji osób dorosłych w formie indywidualnej i grupowej

Terapia osób dorosłych

Rehabilitacja osób dorosłych, to wielodyscyplinarne podejście
do problemu zdrowotnego. Obejmuje ona wszystkie dziedziny medycyny, między innymi: ortopedię, neurologię, reumatologię, kardiologię, pulmonologię, geriatrię, chirurgię, ginekologię i położnictwo. Podczas leczenia wykorzystujemy następujące metody i koncepcje: Terapię manualną, PNF, Neuromobilizację, Trening funkcjonalny, Trening medyczny, Trening sportowy, Trening Kardio, Masaż, NDT Bobath.

REZERWACJA WIZYTY

Zadzwoń lub napisz do nas.

Usługi medyczne dla osób dorosłych:

 

 • Terapia manualna
 • Terapia indywidualna
 • Konsultacja z diagnostyką (Platforma padobarometryczna, Podoskan, Videografia)
 • Komputerowe badanie stóp (Platforma padobarometryczna, Podoskan)
 • Zajęcia grupowe
 • Terapia indywidualna „kobieta w ciąży”
 • Zajęcia grupowe „zdrowa ciąża”
 • Zajęcia grupowe „mama i dziecko”
 • Trening kardio
 • Turnus kardio
 • Kinesiotaping
 • Trening dla Seniora

 

Sprawdź nasze usługi dla dorosłych:
Terapia manualna
Terapia indywidualna

Terapia indywidualna jest przeznaczona dla wszystkich, którzy wymagają pracy sam na sam z fizjoterapeutą. Forma leczenia dobierana jest indywidualnie do konkretnej dysfunkcji narządu ruchu, stanu zdrowia i wieku pacjenta. Naszym celem jest wyeliminowanie bólu, przywrócenie równowagi napięć mięśniowych, korekcja wad postawy oraz poprawa lub przywrócenie funkcji ruchowej. Podczas terapii indywidualnej łączymy wiele skutecznych technik rehabilitacji i fizjoterapii, m. in. PNF, Kinesiotaping, oraz elementy Terapii Manualnej. 

Konsultacja z diagnostyką

W skład konsultacji z diagnostyką wchodzi badanie za pomocą nowoczesnych sprzętów diagnostycznych :

Medi Mouse – Bezinwazyjne badanie kręgosłupa za pomocą nowoczesnego urządzenia. Przeprowadzenie pomiaru jest szybkie, precyzyjne i bezbolesne. Fizjoterapeuta wykonuje badanie w  płaszczyźnie strzałkowej i czołowej. Daje on 95% zgodności z rentgenem. Ze względu na to, że jest bezinwazyjny, unika się szkodliwego dla organizmu promieniowania rentgenowskiego. Wyniki przedstawione są w formie obrazu trójwymiarowego.

Platforma FreeMed – To komputerowa platforma do badania stopy podczas stania, chodu i biegu. Urządzenie to analizuje jaką częścią stopy badany mocniej naciska na płaszczyznę podparcia. Platforma FreeMed pozwala również na szczegółowa ocenę i badanie równowagi. Badanie jest bezpieczne oraz bezbolesne. Platforma jest niezbędna do szczegółowej analizy dystrybucji sił nacisku stóp na podłoże w badaniu statycznym i dynamicznym.

Podoscaner 2D – To komputerowy podoskop do cyfrowej analizy podeszwowej strony stóp. Oprócz dokładnego odbicia uzyskujemy informacje o przestrzennym ukształtowaniu wysklepienia stopy. Pozwala to na rzetelną ocenę stanu wysklepienia podłużnego, ocenę kąta koślawości palucha oraz kąta szpotawości palca.

Videografia 2D – To system do oceny postawy ciała w statyce i dynamice. Umożliwia wykonanie zdjęć w różnych pozycjach pacjenta oraz nagranie filmu. Dzięki videografii jesteśmy w stanie ocenić i przeanalizować całą postawę ciała pacjenta. Po wyznaczeniu punktów na ciele pacjenta, fizjoterapeuta wylicza, mierzy, analizuje dużo wartości jak kąt koślawości/szpotawości kolan i pięt, asymetrię barków, łopatek i miednicy, odchylenie tułowia, ustawienie głowy itp. Podczas konsultacji z diagnostyką fizjoterapeuta przeprowadza dodatkowo  testy funkcjonalne, które pozwalają na ocenę ruchomości stawów i siły mięśniowej. 

 

 

Komputerowe badanie stóp

Platforma FreeMed – To komputerowa platforma do badania stopy podczas stania, chodu i biegu. Urządzenie to analizuje jaką częścią stopy badany mocniej naciska na płaszczyznę podparcia. Platforma FreeMed pozwala również na szczegółowa ocenę i badanie równowagi. Badanie jest bezpieczne oraz bezbolesne. Platforma jest niezbędna do szczegółowej analizy dystrybucji sił nacisku stóp na podłoże w badaniu statycznym i dynamicznym.

Podoscaner 2D – To komputerowy podoskop do cyfrowej analizy podeszwowej strony stóp. Oprócz dokładnego odbicia uzyskujemy informacje o przestrzennym ukształtowaniu wysklepienia stopy. Pozwala to na rzetelną ocenę stanu wysklepienia podłużnego, ocenę kąta koślawości palucha oraz kąta szpotawości palca.

Zajęcia grupowe

Po przeprowadzeniu diagnozy niejednokrotnie zalecamy naszym pacjentom zajęcia grupowe, zwłaszcza gdy nie ma poważnych dysfunkcji, które wymagałyby intensywnej rehabilitacji. Specjalistyczny trening pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty przyniesie równie dobre efekty. Jest to forma aktywności dla zapracowanych, przemęczonych z brakiem energii i czasu dla siebie.

Terapia indywidualna "kobieta w ciąży"

Pamiętajmy, że trening powinien być dobrany indywidualnie do zmian zachodzących w organizmie kobiety. Dodatkowo należy odciążać i wzmacniać kręgosłup, gdyż wraz z rozwojem płodu staje się narażony on na jednostronne i długotrwałe obciążenia, do których anatomicznie nie jesteśmy przyzwyczajeni. Dodatkowo odpowiednio dobrany wysiłek zapewnia sprawność fizyczną i psychiczną przez całą ciąże, a także szybki powrót do zdrowia po rozwiązaniu. A przede wszystkim zmniejsza dolegliwości bólowe kręgosłupa i stawów oraz zmniejsza prawdopodobieństwo otyłości poporodowej.

Zajęcia grupowe "zdrowa ciąża"

Czy wiesz, że specjaliści, w tym z Amerykańskiego Colleg’u Położnictwa i Ginekologii, zalecają większości kobiet w ciąży 30 minutowy trening fizyczny dziennie? Dlatego stworzyliśmy profesjonalne zajęcia dla kobiet w ciąży wykonywane pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Pamiętajmy, że aktywność fizyczna podczas ciąży wpływa korzystnie na zdrowie naszego dziecka! Do ćwiczeń zapraszamy także przyszłych ojców, gdyż nic tak nie buduje więzi w tym okresie, jak wspólna aktywność fizyczna!

Zajęcia grupowe "mama i dziecko"

Te zajęcia, to jeden z lepszych sposobów na wspólne spędzenie czasu. Mamie zapewniamy szybki powrót do formy po porodzie, wzmocnienie mięśni kręgosłupa, brzucha i dna miednicy, a dziecku dobrą zabawę. Przebieg zajęć dostosowujemy do potrzeb mamy i dziecka. Staramy się aby kobieta miała kontakt ze Swoim Skarbem podczas ćwiczeń i angażowała go do współpracy. Natomiast każde dziecko jest inne i nie zawsze się to będzie udawało, ale jesteśmy na to przygotowani. Dziecko na pewno nie będzie się nudziło i nie będzie przeszkadzało mamie w kształtowaniu prawidłowej sylwetki i powrocie do zdrowia. Czekają na niego różnego rodzaju zabawki oraz zabawy, a także pogodni fizjoterapeuci. Zapraszamy na zajęcia od 6 tygodnia po porodzie naturalnym i od 12 tygodnia po cesarskim cięciu.

Trening kardio

Trening kardio to ćwiczenia wytrzymałościowe dotleniające organizm, poprawiające pracę układu krążenia oraz kondycję organizmu. Ten rodzaj wysiłku wpływa też korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej. Intensywność prowadzonych przez nas zajęć dobieramy indywidualnie dla każdego Pacjenta. Zajęcia dedykowane są dla osób chcących zadbać o kondycję swojego „serca”.

Turnus kardio

Program kompleksowej opieki kardiologiczno-rehabilitacyjnej dla osób po operacjach kardiochirurgicznych, po zawale mięśnia sercowego oraz dla innych osób z chorobami serca i naczyń.

Jeden turnus składa się z konsultacji lekarskich, ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz dodatkowych porad i zajęć realizowanych od poniedziałku do piątku od godziny 9.00 do 13.00.

Istnieje możliwość uczestnictwa w więcej niż jednym turnusie rehabilitacyjnym.

Opieka lekarska:

 1. Konsultacja lekarska w trakcie cyklu rehabilitacyjnego.
 2. Zlecenia i analizy badań obrazowych, EKG, próbek krwi.
 3. Analiza składu ciała.
 4. Całodobowa (24 h/7 dni/miesiąc/rok) gotowość do telefonicznej analizy EKG, konsultacji lekarskiej i wezwania pogotowia ratunkowego w razie potrzeby.

Programy rehabilitacji:

 1. Po operacjach kardiochirurgicznych
  1. po CABG ( by-passy )
  2. po operacjach wad zastawkowych i wad wrodzonych serca
  3. po operacjach chorób aorty
 2. Po zawale mięśnia sercowego
 3. Profilaktyka chorób serca i naczyń

 Ocena wydolności krążeniowo-oddechowej i sprawności ruchowej przed i po zakończeniu cyklu leczniczo-rehabilitacyjnego.

 Edukacja prozdrowotna:

 1. Porady dotyczące zdrowego stylu życia.
 2. Porady dietetyczne.
 3. Porady psychologiczne.

W trakcie pobytu w ośrodku zapewniamy profesjonalną pomoc w przygotowaniu się do ćwiczeń rehabilitacyjnych i wizyt lekarskich.

W przerwach między zajęciami zapewniamy napoje i przekąski regeneracyjne.

Możliwość organizacji transportu z i do miejsca zamieszkania.

Możliwość organizacji wyżywienia w czasie pobytu w ośrodku leczniczo-rehabilitacyjnym.

Trening dla seniora

Zajęcia skoncentrowane na ćwiczeniach profilaktycznych różnych dolegliwości narządu ruchu, które mają na celu:

 • Poprawić wydolność organizmu
 • Zwiększyć tolerancję wysiłku
 • Wzmocnić siłę mięśniową
 • Poprawić ruchomość całego ciała
 • Poprawić samopoczucie
Kinesiotaping

Stosowany jest jako osobna metoda terapeutyczna albo stanowi uzupełnienie innych metod fizjoterapeutycznych. Wspomaga konkretne struktury ciała pacjenta przywracając je do normalnego funkcjonowania za pomocą specjalnych plastrów, które aplikuje się bezpośrednio na skórę techniką zależną od postawionego celu terapii. Kinesiotaping ma na celu poprawić funkcjonalność organizmu, a także wspomóc leczenie przeciwbólowe.